V Alternátoru začala výstava o pasivních domech

(23.01.2017) Výstava plná informací, jak ušetřit za energie a pomoci tak životnímu prostředí, je vhodná pro děti i dospělé.

Takzvané pasivní domy jsou hlavním tématem výstavy, která začala minulý týden v Ekotechnickém centru Alternátor v Třebíči. Jakkoli se zdá, že toto téma je poměrně náročné na pochopení či vysvětlení, výstava je koncipována hravou formou tak, aby ji pochopily už i děti třetí třídy základní školy. Ty expozicí provázejí dva hrdinové – holčička Týna a její kocour Mikeš, kteří velice jednoduchým způsobem vysvětlují, jak se pasivní domy liší od jiných, jak se tyto budovy staví či jaké se na ně používají materiály.

Děti základních škol využívají během návštěvy pracovní listy, s jejichž vyplňováním jim pomáhají školení průvodci, běžný návštěvník sleduje dějovou linku výstavy. Ta je vhodná nejen pro děti, ale i pro dospělé, kteří tak mohou zjistit, jak lze ušetřit energii za topení, a tedy i peníze.

 

Výstavu do Alternátoru zapůjčilo Centrum pasivního domu. Podpořena je Ministerstvem životního prostředí ČR a Státním fondem životního prostředí ČR.