Výtah v Alternátoru oceněn prestižní cenou

(23.01.2017) Unikátní výtah Schindler 3300 Solar, který slouží k běžnému provozu v třebíčském Ekotechnickém centru Alternátor, byl oceněn ve 14. ročníku celostátní soutěže Český energetický a ekologický projekt, stavba, inovace.

Unikátní výtah Schindler 3300 Solar, který slouží k běžnému provozu v třebíčském Ekotechnickém centru Alternátor, byl oceněn ve 14. ročníku celostátní soutěže „Český energetický a ekologický projekt, stavba, inovace“ vyhlašované Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR, Ministerstvem životního prostředí ČR a Ministerstvem pro místní rozvoj ČR. Solární výtah získal hlasy porotců v kategorii Inovace.

Špičková technologie využívající primárně sluneční energii je doplněna o tzv. rekuperaci, která mění kinetickou energii v elektrickou.

Tým Ekotechnického centra Alternátor si velice váží skutečnosti, že tento unikát je zároveň i jedním z exponátů, jež ukazují, jak také může vypadat využití „zelené“ energie, a gratuluje společnosti Schindler k ocenění v této prestižní soutěži.

 

Podrobnosti k ocenění najdete na

https://stavbaweb.dumabyt.cz/solarni-vytah-schindler-16002/clanek.html

Více o výtahu na

 

http://www.schindler.com/cz/internet/cs/mobilni-reseni/produkty/vytahy/schindler-3300-solar.html