Borovina žije!

(20.05.2012) Festival v bývalé továrně v třebíčské Borovině již přilákal stovky návštěvníků.

Výstava věnovaná historii a budoucnosti továrny v Borovině je otevřena vždy od pátku do pondělí v čase 9:00-17:00 hodin až do 30. června. Součástí expozice jsou dobové plakáty a fotografie i staré stroje, které ukazují, jakým způsobem se dříve vyráběly boty a ponožky. Ve druhé části výstavy přibližují svou činnost pořadatelé výstavy - TTS, ESKO-T a VAS. Připraven je také koutek pro aktivní odpočinek, ve kterém je k dispozici stolní fotbálek, minigolf či herní konzole X-Box. Vstup je ZDARMA.

Další plánovanou akcí jsou oslavy Osvobození 1945. Od pátku 8. června budou v areálu továrny k vidění dobové tábory německých jednotek SS a Wehrmachtu a Rudé armády. V sobotu 9. června v 15:00 propukne bitva, při které bude osvobozeno nejmenované moravské město. Do boje se zapojí destíky vojáku, dobových zbraní i techniky včetně letadla.

Následující víkend bude patřit filmům, které budete moci sledovat v pohodlí svého vozu. Autokino proběhne 15. - 17. června, vždy po setmění. Vstupné:  auto/film - 200 Kč POZOR - americká auta s rokem výroby do r. 1990 a kabriolety mají vstup ZDARMA! Výběr filmů bude upřesněn v nejbližší době.

V pátek 22. června přijede do Boroviny zahrát kapela Mig 21. Jako předskokan vystoupí třebíčská skupina MPdvojka. Vstup na koncert je ZDARMA.

Druhý ročník borovinského festivalu zakončí Mezinárodní řezbářské sympozium, které se uskuteční ve dnech 18. - 30. června. Uměci z Japonska, Litvy, Lotyšska, Itálie a České republiky budou tvořit sochy s tématikou "Žena".

Pro více informací sledujte web festivalu www.borovinazivadodnes.cz